Ognisko Sycharowskie w Gołdapi – ul. Stefana Żeromskiego 2

NARODZENIE  PANA  JEZUSA   Łk 2,6-7

W Betlejem, w ubóstwie, w chłodzie rodzi Maryja Króla Wszechświata. Bóg wybiera to co słabe, wzgardzone w naszych oczach ! Chce uświęcić Twój dom taki jaki posiadasz, twego współmałżonka, który nie jest ideałem, waszą sferę płciowości, wasze relacje, rodzinne finanse i wszystko co posiadasz, chce abyś Go przyjął i powierzył Mu siebie, najbliższych, wszystkie sprawy, by mógł to odbudować. Maryja wraz z św. Józefem przeszli tę drogę przed nami: od podróży z Galilei do Betlejem, aby wypełnić nakaz okupanta cezara Augusta, aby dać się zapisać – to służyło wiedzy okupanta – jaką ilość podatku może ściągnąć z danego narodu i jaka jest jego siła-liczebność. Bóg posługuje się okupantem, aby wypełniło się proroctwo.

Zobacz droga Siostro i drogi Bracie, że nie ma takiego problemu, którego Bóg rozwiązać by nie mógł! Czy Ty w to wierzysz? Jaka jest Twoja obecna sytuacja w  małżeństwie?  Powierz ją Świętej Rodzinie z Nazaretu !

Zobacz jak przedziwnie spełniają się Boże zapowiedzi! Mesjasz przychodzi na świat w królewskim mieście, ale czy takiego obrotu spraw moglibyśmy się spodziewać razem z Maryją i Józefem? Świat, mimo że czekał na Mesjasza, nie był przygotowany na Jego przyjście. Pozamykane drzwi domów, nieżyczliwość oberżystów, rozespani pasterze, zdezorientowani mędrcy… Właśnie tę chwilę wybrał Bóg. Ten konkretny czas okazał się najwłaściwszy, by Syn Boży przyszedł do człowieka. CHODZI O TO, BYM ZAUFAŁ BOGU, który najlepiej wie, kiedy przychodzi czas na moje narodziny, na rozwiązanie moich problemów, czas na radość i na trud…

Św. Jan Paweł II zachęca: „żyjcie w obecności Chrystusa. Uczyńcie go Panem każdej chwili. Każdej chwili waszej codzienności. Uczyńcie go Panem waszej przyszłości. (…) Nie lękajcie się zawsze wybierać Chrystusa. Niech ten wybór kształtuje waszą teraźniejszość i waszą przyszłość. Niech nadaje kształt waszemu życiu, abyście przynosząc obfite owoce wiary, nadziei i miłości stawali się coraz bardziej autentycznymi świadkami odkupienia dla przyszłych pokoleń”.

Chciejmy wybierać Chrystusa, na co dzień. Przyjmijmy Jezusa Chrystusa jako naszego jedynego Pana i Zbawiciela. Wybierajmy Jezusa! Boże Słowa są drogowskazami na naszej drodze, drogowskazami, które prowadzą do zbawienia, chronią od grzechu. Realizowanie Dekalogu i Ewangelii – kroczenie drogą Błogosławieństw ewangelicznych (do czego zachęca młodzież Papież Franciszek) nie przerasta naszych możliwości. Bóg ofiaruje nam wszystko, co do wypełniania tych zadań jest nam potrzebne. Daje wystarczająco dużo sił i zapału, w każdej chwili służy pomocną dłonią, która trzyma nas mocno i nie pozwala, abyśmy upadli. Ofiaruje nam przede wszystkim Siebie, jest mocną, niezniszczalną i trwałą Skałą, na której możemy się oprzeć w swoim życiu. Bóg zawsze pozostawia nam wybór – nie zmusza nas do niczego. Bóg stawia nas w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, a my wtedy powinniśmy odpowiedzieć „tak” i iść za Nim.

Przyjęcie Boga do własnego życia przynosi radość i pokój wszystkim dookoła. Niebiańscy posłańcy w głębokiej ciszy nocnej oznajmiają: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”. CZY JESTEŚ GOTÓW PRZYJĄĆ JEZUSA JAKO SWEGO JEDYNEGO PANA I ZBAWICIELA ???

Panie Jezu, Ty nazwałeś mnie swoim przyjacielem. Kochasz mnie dzisiaj takiego, jakim jestem. Przyjmuję pełnię Twojej miłości, uznając przed Tobą moją grzeszność. Ty znasz mnie najlepiej i dokładnie wiesz, co dzieje się w moim sercu. Dziękuje Ci, że przebaczyłeś moje grzechy umierając za mnie na krzyżu. Przepraszam, że nie zawsze żyję zgodnie ze słowami Twojej Ewangelii.

Teraz z wiarą wybieram Ciebie, jako mojego jedynego PANA i ZBAWICIELA, oddając Ci całe moje życie, abyś nim kierował.

Nie chcę już więcej być centrum mojego życia, ani niewolnikiem niczego, co oddala mnie od Ciebie. Potrzebuję Twojego światła i pomocy. Otwieram przed Tobą całkowicie bramę mojego serca, poddając się Tobie i Twojej świętej woli. Króluj we mnie! Wierzę w Twoje Zmartwychwstanie! Ześlij mi Swojego Ducha Świętego, aby odnowił we mnie Boże podobieństwo i pozwolił mi na nowo radować się tym, że jestem Dzieckiem Bożym. Niech uzdolni mnie do miłości, napełni nadzieją oraz sprawi, abym wzrastał w wierze we wspólnocie Kościoła.

Jezu, mój Panie, w Tobie pokładam całą swoją nadzieję.

Zostań ze mną na zawsze! Jezu Ufam Tobie! Amen.

 

Z Dzienniczka św. s. Faustyny 1442

„Kiedy przyszłam na Pasterkę, (…) cała pogrążyłam się w głębokim skupieniu, w którym widziałam szopkę betlejemską napełnioną wielką jasnością. Najświętsza Panna owijała w pieluszki Jezusa, pogrążona w wielkiej miłości, jednak św. Józef jeszcze spał, dopiero kiedy Matka Boża ułożyła Jezusa w żłóbku, wtenczas jasność Boża zbudziła Józefa, który też się modlił. Jednak po chwili zostałam sam na sam z małym Jezusem, który wyciągnął do mnie swe rączęta, a ja zrozumiałam, aby Go wziąć na ręce swoje. Jezus przytulił swą główkę do serca mojego, a głębokim swym spojrzeniem dał mi poznać, że dobrze Mu przy sercu moim”. Dz. 1442

ROZWAŻ…  POMÓDL SIĘ…  I PODAJ DALEJ  🙂

 

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Wspólnoty SYCHAR, które odbędzie się w sobotę 30 stycznia 2016 r.

Spotkanie rozpoczynamy modlitwą różańcową o godz. 17:30 następnie o godz. 18:00 Msza Święta.

Po Eucharystii, która będzie sprawowana w Twojej intencji, w intencji Twojego małżeństwa zapraszamy na dalszy ciąg spotkania do salki na plebanię.

Przyjdziesz ?